Odżywki do włosów Wella SP

Czym różni się odżywka od maski? Te dwa kosmetyki zna każda z nas, nie tylko z drogeryjnych półek, ale także z własnej łazienki. Czy jednak stosujemy je w odpowiedni sposób? Czy dobrałyśmy odpowiedni kosmetyk do stanu naszych pasm? Warto odpowiedzieć sobie na te pytania, aby zapewnić naszym włosom efekt idealny.

Odżywka – koleżanka szamponu

Odżywka do włosów, jak sama nazwa wskazuje ma za zadanie odżywić nasze pasma i sprawić, że w szybki sposób staną się one lśniące i zdrowe. Zawiera ona taką ilość składników odżywczych, która powoduje szybki, lecz doraźny efekt, dlatego też odżywki stosować możemy codziennie, po każdym myciu włosów. Możemy aplikować odżywkę na umyte i lekko osuszone włosy i pozostawić na 2-3 minuty, lub dłużej. Inną metodą jest stosowanie odżywki na zwilżone długości włosów, przed myciem skalpu szamponem. W ten sposób zabezpieczamy włosy przed wysuszeniem ich szamponem. Metoda ta sprawdza się idealnie w niemal każdym rodzaju pasm. Warto więc sprawdzić ją na swoich włosach i wyraźnie zobaczyć różnicę w stanie naszych włosów. Szczególnie polecane przez fryzjerów są odżywki do włosów Wella SP, Biolage, Kerastase, Matrix. Na tego typu preparatach nie warto oszczędzać, tym bardziej, że gdy zakupimy je w sklepie online, zaoszczędzimy wiele pieniędzy w stosunku do tego, gdybyśmy kupowali ten produkt w sklepie, czy drogerii stacjonarnej.

Maska – produkt do zadań specjalnych

Maska to z kolei produkt o niezwykle bogatym składzie, który kompleksowo odżywia każdy rodzaj włosów i może pomóc im odzyskać naturalny blask i zdrowie. W maskach składniki odżywcze i wszelkie dodatkowe formuły znajdują się w dużo większym natężeniu, które sprawia, iż masek nie można stosować każdego dnia, ponieważ włosy otrzymałyby zbyt wiele składników, co nie byłoby dla nich zbyt zdrowe. Idealny jest więc umiar, a więc stosowanie odżywki 2-3 razy w tygodniu, po dokładnym oczyszczeniu włosów szamponem i osuszeniu ich ręcznikiem, co sprawi, że zawarte w niej składniki lepiej się wchłoną. Podobnie zadziała także nałożenie na włosy czepka foliowego oraz ręcznika, Dzięki tego typu ogrzaniu składniki odżywcze zostaną w pełni uwolnione, a odżywka lepiej zadziała.