Praktyczny i estetyczny projekt małej kuchni

 

nowoczesna kuchniaKuchnia to serce każdego domu. Jest to miejsce, w którym całe rodziny spotykają się przy wspólnym posiłku, podczas gotowania, przy kubku ulubionej kawy czy herbaty. Kuchnia powinna więc być odpowiednio zaaranżowana, aby była wygodna i przytulna. Funkcjonalność i estetyka to dwie cechy, które powinny rządzić przestrzenią tego typu. Nic lepiej tego nie zagwarantuje jak meble zrobione na wymiar. Dlaczego meble na wymiar są coraz chętniej wykorzystywane? W czym tkwi ich fenomen oraz czy opłaca się w nie inwestować czas i pieniądze? Z pewnością te oraz wiele podobnych pytań zadają sobie wszystkie te osoby, które są na etapie remontowania swojej kuchni. Zazwyczaj jest to duże przedsięwzięcie ze względu na koszty oraz czas trwania remontu. Szczególnie głębokich przemyśleń wymagają małe kuchnie. Trudno jest zachować funkcjonalność takiego pomieszczenia przy jednoczesnym zadbaniu o odpowiedni poziom estetyki wnętrza. W takich sytuacjach doskonale sprawdzają się meble kuchenne na wymiar.

Warto przy takiej okazji wprowadzić w życie własne rozwiązania. Można inspirować się gotowymi meblami, ale dobrze jest również pobudzić swoją kreatywną stronę i zaufać jej. Dla niewielkich kuchni doskonałym rozwiązaniem są szuflady, które z powodzeniem zastępują szafki. Dlaczego? Do szuflad mamy lepszy dostęp, ponieważ wysuwając je widzimy dosłownie wszystko co się w nich znajduje, całą ich powierzchnię. Tego samego nie można powiedzieć w przypadku szafek kuchennych. Nie wiadomo jak pomysłowe i duże by były, zawsze coś schowa się w ich najdalszych i najciemniejszych zakamarkach. Ile to razy spędziliśmy wiele godzin na poszukiwaniach miski, garnka, talerza czy jakiegokolwiek innego przyboru kuchennego, po czym okazywało się, że tkwił on głęboko ukryty w szafce, za sterta innych naczyń. Ponadto, wyjmując interesującą nas rzecz nie musimy wyjmować połowy jej zawartości. Aby tak właśnie było, warto zdecydować się na obszerne szuflady, czyli takie, które są szerokie i głębokie. Pozostając w tematyce szuflad i szafek warto dowiedzieć się nieco więcej na temat rozwiązania, jakim jest cargo. Ostatnio coraz modniejsze i chętnie wykorzystywane. Jest to swoiste połączenie funkcji szafki i szuflady. Zazwyczaj jest to wysoki, ale dość wąski słupek. Może sięgać pod sam sufit. Swoim wyglądem przypomina więc szafkę, jednak otwiera się dokładnie tak jak szuflada.

kuchnia 3dWewnątrz ma zmontowane półki, koszyczki na różnych wysokościach. Jednak dzięki temu, że wysuwa się w całości do przodu, a nie otwiera jedynie drzwiczki, mamy dostęp do całej zawartości cargo. Poza tym, jest to mebel doskonały dla niewielkich kuchni, ponieważ zajmuje niezwykle mało miejsca na podłodze, pnąc się jednocześnie wysoko, pod sam sufit. Pozostając pod sufitem, warto pomyśleć o zabudowie zaraz pod nim. Można zlecić wykonanie wiszących szafek kuchennych, które będą zajmować całą przestrzeń na ścianach pod sufitem. Jest to kolejny sprytny sposób na uczynienie ciasnej kuchni bardziej funkcjonalną. Meble kuchenne na wymiar są atrakcyjne z tego względu, ze samodzielnie możemy zaprojektować każdy mebel oraz jego najdrobniejsze szczegóły. Szczególnie wymiary oraz pomysłowe rozwiązania są w tym wypadku niezwykle pożądane. W związku z tym, będąc właścicielem kilku kuchennych metrów kwadratowych nie trzeba rezygnować z posiadania stołu. Owszem, powinien on być mniejszy niż w dużym pomieszczeniu, jednak równie wygodny i funkcjonalny. Wystarczy jeden jego bok zamontować bezpośrednio na ścianie, drugi zaś podeprzeć składanymi nogami. W razie konieczności można je złożyć, a tym samym blat stołu znajdzie się na ścianie i nikomu nie będzie przeszkadzał zabierając cenne metry pomieszczenia. Można również zrobić obracany blat, który jednocześnie będzie stołem, w razie potrzeby.

Decydując się na meble kuchenne robione na wymiar warto pamiętać o designie. Wolsztyńskie Kuchnie do doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy cenią sobie połączenie estetyki z funkcjonalnością. Warto zapoznać się ze zrealizowanymi projektami i zainspirować się nimi do stworzenia własnej kuchni marzeń.