Przeprowadzka krok po kroku – jak zrobić to sprawnie i bezstresowo?

pusty domUważasz, że nie istnieje idealny poradnik, który mógłby poinstruować cię jak szybko, sprawnie i bezproblemowo się przeprowadzić? Sądzisz, że nastawienie twoich dzieci sprawi, że twoja przeprowadzka zamieni się w prawdziwe piekło? Zmieniasz miejsce pracy i szybko musisz wyprowadzić się do innego miasta, ale zupełnie nie wiesz, jak się do tego zabrać? Ten artykuł stanie się poradnikiem, o który pytaliśmy cię w pierwszym zdaniu. Dzięki nam nie tylko przeprowadzisz się błyskawicznie, ale również szybko sprzedaż obecny dom i pozytywnie nastawisz do zmiany miejsca zamieszkania całą swoją rodzinę – nawet dzieci! To wszystko wydaje ci się zbyt proste? Niepotrzebnie! Przeczytaj ten tekst i przekonaj się, że jest dokładnie tak jak zapowiadaliśmy.

Zajmij się sprzedażą domu – to twój priorytet!

Jak szybko sprzedać dom tak, by nie stracić na jego wartości? Najlepiej będzie skorzystać z profesjonalnej firmy, która dokładnie oceni jego stan. Gdzie jednak taką znaleźć? To bardzo łatwe. Znamy spółkę, która szybko i solidnie wykona swoją powinność. Jedyne co musisz teraz zrobić to otworzyć wyszukiwarkę i wpisać do niej słowa Walor wyceny domów. Nigdy nie słyszałeś o firmie Walor? Z pewnością wyłącznie dlatego, że nikt w twoim otoczeniu nie sprzedawał żadnej nieruchomości. Musisz bowiem wiedzieć, że Walor wyceny domów to profesjonalna i zaufana działalność działająca przez cały czas wyłącznie w trosce o swoich klientów. Z jej usług codziennie korzystają nowi podopieczni. Zostań więc czym prędzej jednym z nich, a następnie szybko znajdź odpowiedniego kupca. Po sprzedaniu domu zazwyczaj masz jeszcze trochę czasu na to, by dopełnić formalności i znaleźć nowe lokum. Najpierw musisz jednak przygotować na to swoje pociechy. Niestety czasem bywa to dość kłopotliwe. O tym, jak poradzić sobie z upartymi maluchami, przeczytasz już w następnym akapicie.

Jak dotrzeć do upartego dziecka? Metoda kija czy marchewki?

przeprowadzkaNie da się przewidzieć reakcji dziecka na wiadomość o przeprowadzce. Szczególnie wtedy, gdy w grę wchodzi zmiana miasta, a więc automatycznie również zamiana szkoły oraz wejście w inne otoczenie. Najmniej wrażliwe na takie rewelacje są dzieci do wieku przedszkolnego. Wtedy jeszcze nie czują się one związane z daną społecznością. Najważniejsza jest dla nich najbliższa rodzina. Będą więc czuli się dobrze tam, gdzie znajdują się rodzice, rodzeństwo czy też ewentualnie dziadkowie. Kłopot sprawiają starsze dzieci, które nie chcą rozstawać się ze swoimi znajomymi ze szkoły czy zajęć pozalekcyjnych. Możesz wtedy postawić sprawę jasno i powiedzieć, że nie ma innego wyjścia. W takich sytuacjach najlepiej jednak jakoś próbować przekonać dziecko. Nie należy jednak robić tego w sposób zbyt oczywisty, ponieważ potem nasza pociecha może wykorzystywać takie sytuacje. Obiecajmy więc dziecku na przykład nowego zwierzaka, którego wcześniej nie mogliście mieć ze względu na mały metraż mieszkania. W ten sposób istnieje duża szansa na to, że uda się załagodzić sprawę.

Kupno domu – zmiana na lepsze?

Kupując nowy dom często mamy okazje przeprowadzić się do lepszego miejsca. Takiego, którego kilkanaście czy kilka lat wcześniej nie byliśmy w stanie kupić z różnych powodów. Jeśli więc stać się na dom z ogrodem, o którym zawsze marzyłeś wspólnie z rodziną, pozwól sobie na niego nawet wtedy, gdy lekko wykracza poza granice dostępnych ci środków. Kieruj się myślą, że w tym miejscu spędzisz ważną część swojego życia. Szczególnie, jeśli nowa praca zapowiada się pomyślnie i długoterminowo. Po wyborze odpowiedniego domu, warto zaaranżować go tak, jak sobie wymarzyliście. Jeśli sprzedaliście stary dom, z pewnością możecie też na aukcjach czy też targach meblowych pozbyć się starych rupieci. W ten sposób szybko uzyskacie gotówkę na całkiem nowe meble. Warto poszukać ich nie tylko w salonach meblowych, ale również na wspomnianych wcześniej aukcjach czy pchlich targach. Możesz tam znaleźć naprawdę eleganckie i klasyczne przedmioty oraz meble, a co istotne – często kupisz je za naprawdę nieduże pieniądze. Zadbaj też o drobny remont w swoim nowym domu. Ciekawym pomysłem jest ostatnio przebudowa pomieszczeń tak, by kuchnia i salon zostały połączone. Zastanawiasz się pewnie, jak wygląda taka przestrzeń po remoncie? Skorzystaj z wyszukiwarki internetowej, by podpatrzeć niektóre projekty. Z pewnością takie rozwiązanie bardzo ci się spodoba. Być może nawet z niego skorzystasz.

Widzisz już teraz, że przeprowadzka nie musi wiązać się z tak ogromnym stresem, jakiego się spodziewasz. Grunt to dobre przygotowanie i pewność, że w nowym miejscu razem ze swoją rodziną również stworzysz godny pozazdroszczenia dom. Pamiętaj o tym, by dobrze przygotować na nadchodzące zmiany swoje dzieci. Mogą je bowiem przeżywać o wiele bardziej, niż ci się to wydaje. Nie martw się jednak na zapas. Z pewnością poważna rozmowa upewni je, że w nowym miejscu szybko się odnajdzie, a co więcej zdobędzie nowe, szczęśliwe wspomnienia i wspaniałych przyjaciół.